Sunday, 22 November 2015

Leśne Opowieści / Woodland Stories     Dzieła Natury są dla mnie ogromnym źródłem inspiracji :) Czy to w tworzeniu z glinki polimerowej czy, jak w tym przypadku, z drewna :)
Chociaż tutaj sporą część pracy wykonała sama Natura.. przy pomocy korników :) Ja nadałam ich tworom formę biżuterii :)

     Nature is for me a great source of inspiration. This time some jewelry creations without polymer clay. Few pieces of wood "decorated" originally by bark beetles, few hours of my work (cutting, cleaning, sealing) And here is a "Woodland Stories" jewelry ;)

     Zawsze podziwiałam misterne kompozycje kornikowych korytarzyków. Niektóre przywodzą na myśl jakieś tajemnicze, starożytne hieroglify (czy to tylko ja tak mam?);) I jak wpadała mi w ręce jakaś ładnie "ozdobiona" gałązka, to zabierałam ją do domu, czyściłam.. i zastanawiałam się co dalej ;) Pomysł na stworzenie z tych zdobyczy "czegoś biżuteryjnego" narodził się już dawno temu (będzie ponad rok) i zrobiłam nawet dwa lub trzy wisiorki, ale jakoś tak temat przysnął. 
I jakiś czas temu o projekcie przypomniała mi Monika swoim drewnianym naszyjnikiem :) 
Wybrałam się zatem na wycieczkę (m.in. w takie miejsca jak to na powyższym zdjęciu), znalazłam kilka odpowiednich patyczków.. wyczyściłam, umyłam, pocięłam, przypiłowałam, polakierowałam (wszystko to prostymi, małymi narzędziami) i powstało kilka takich oto tworów biżuteryjnych :) 
Prosto. Bez zbędnych dodatków. Drewno i trochę metalu.

Naszyjniki/Necklaces...


Kolczyki/Earrings...


All this made using simple hand tools...

1 comment:

  1. Bardzo ciekawy pomysł na wykorzystanie owadzich żerowisk;)

    ReplyDelete

Your comments feed my blog :) Thank you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
My artworks are subject to copyright ©VanillamaArt Dorota Kaszczyszyn. 
Do not use without written permission.