Monday, 9 March 2015

Czekoladowe Karaluszki / Chocolate Cockroaches jewelry set :)


"Chocolate Cockroaches" ..it's a jewelry set inspired by one of my favourite pet-insect Madagascar hissing cockroach :)


I jest! Komplecik inspirowany jednym z moich ulubionych gatunków karaluszków - Karaczanem madagaskarskim :)
"Popularny gatunek terrarystyczny. Zdenerwowane, lub brane do ręki syczą dość głośno, często syki słychać również w terrarium podczas przepychanek pomiędzy poszczególnymi osobnikami."
Komplet ten powstał nie przez przypadek (bo nic się nie dzieje przez przypadek ;), a w związku z aktualnym wyzwaniem na Modelina Moje Hobby "Natura Inspiruje: Owady" :) ...jako praca przykładowa, taka "trochę" opóźniona ale.. lepiej późno niż wcale ;)
A dlaczego czekoladowe? Chyba głównie ze względu na kolor ;)I've used some polymer clay leftovers from this project and made this little guy. It could be a ring or a brooch.. I haven't decided yet :)

A z resztek masy z projektu (nic się nie może zmarnować ;) powstał taki oto pancerzyk, który wstępnie został pierścionkiem.. ale to jeszcze nic ostatecznego.. może będzie z niego broszka (?) ;)Zapraszam serdecznie do zabawy!
Natura pięknie inspiruje, a w owadzim królestwo takich barwnych inspiracji jest mnogość ;)

7 comments:

 1. Piękny komplet. Wcale nie taki oczywisty ten karaczanowy naszyjnik. Mimo że "robale" mnie nie kręcą taki naszyjnik mogłabym nosić. Urzekają mnie te cieniowane segmenty. Czy użyłaś w tym projekcie metalicznej złotej boma taki łagodny blask.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki :) i właśnie o to mi chodziło, żeby nie był taki oczywisty, a jedynie kojarzył się ;) I chyba się udało, bo reakcją mojej mamy było: "Wyglądają jak jakieś odwłoki!" ;) Trochę złotej użyłam ale całość musnęłam jeszcze pigmentem :)

   Delete
 2. Fajne robale :) Wyglądają trochę jak larwy. Idealne do wyzwania i wyzywające jako biżu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

  ReplyDelete
 3. Bardzo ciekawy i pięknie wykonany projekt. Komplecik dla oryginalnej Pani :-)

  ReplyDelete
 4. Ja nawet nie skomentuję... Idę lizać ekran monitora i tyle... :-)

  ReplyDelete

Your comments feed my blog :) Thank you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
My artworks are subject to copyright ©VanillamaArt Dorota Kaszczyszyn. 
Do not use without written permission.