Friday, 19 December 2014

Dzikie Łabędzie / Wild Swans :)

Łabędzi komplet.. tak trochę w stylu vintage ;)

Łabędź powstał w związku z wyzwaniem tematycznym w Kreatywnym Kufrze: Baśń - Dzikie Łabędzie.Swans Jwelry Set was inspired by Hans C. Andersen's fairy tale "Wild Swans" The necklace is my submission to the Wild Swans challenge.

Chodzi oczywiście o baśń H.C. Andersena, a moją inspiracją był motyw pokrzywowych koszul, które Eliza musiała upleść  aby odczarować swoich braci przemienionych w tytułowe łabędzie:
"Czy widzisz tę pokrzywę, którą trzymam w ręku? Wokoło groty, w której śpisz, rośnie wiele podobnych, zwracam ci uwagę, że możesz użyć tylko tych pokrzyw jak również takich, które rosną na grobach cmentarzy. Zapamiętaj sobie, musisz je zerwać, nawet gdyby twoja skóra pokryła się pęcherzami. Musisz je pognieść nogami, wtedy otrzymasz włókna, z których masz upleść jedenaście koszulek rycerskich z długimi rękawami. Narzuć je na łabędzie, a wtedy czar pryśnie. Zapamiętaj sobie jednak, że podczas pracy, dopóki jej nie skończysz, nie wolno ci mówić, nawet gdyby to miało trwać lata. Pierwsze słowo, jakie powiesz, przeszyje śmiertelnym sztyletem serca twoich braci, od twojego języka zależy ich życie. Zapamiętaj sobie dobrze to wszystko."


Jako "bazę" użyłam gęstego, sztywnego płótna, symbolizującego to pokrzywowe, z których plecione były koszule :)
Łabędzia i skrzydełka zrobiłam z masy polimerowej, podcieniowałam perłowymi pigmentami i farbami akrylowymi. Całość ozdobiłam koronką i perłowymi koraliczkami - to nadało więcej delikatności ;)

Niektóre moje prace można kupić. Łabędzie znajdziesz TUTAJ.

7 comments:

 1. piękny komplet, bardzo twórcze podejście do tematu.
  jak to jest ze zgłaszaniem kompletów na konkurs - nie wykopią Cię za to?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ale coś z inlinkzem się stało i usunąć nie mogę...

   Delete
 2. O, faktycznie.. rozpędziłam się ;)

  ReplyDelete
 3. Wygrana w kieszeni. Zazdroszczę Ci kreatywności ;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oj, przestań, przestań ;) Z tego wyróżnienia co dostała, to jeszcze nagrody nie mam w kieszeni, a co dopiero tutaj ;) Ale już sama interpretacja i kombinowanie było fajne :)

   Delete
 4. Piękne! Idealnie pasuje do wyzwania, i ten motyw pokrzywowy, super :)

  ReplyDelete

Your comments feed my blog :) Thank you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
My artworks are subject to copyright ©VanillamaArt Dorota Kaszczyszyn. 
Do not use without written permission.