Thursday, 30 October 2014

Świecznik z modeliny/ Polymer clay candle holder

Świecznik/podstawka... 
No tak, wymyśliłam sobie ten świeczniczek już dawno temu, przerabiałam projekt z 50 razy.. i jeszcze kilka już podczas procesu lepienia ;)

Początkowo miał tam być jeszcze jeden element, ale zmieniłam zdanie.. jakoś za dużo by tego było ;) Zrobię kolejną podstawkę z tego projektu :)


Zamysł miałam taki: wygląd świecznika miał przypominać taką szarą, spękaną, skalną ścianę z kolorowymi "szkiełkami". 
Myślę, że ta kamienna aparycja nawet mi wyszła.. "szkiełka" już nie tak bardzo ;)
Zrobiłam je z Fimo Liquid wymieszanego z odrobiną farb akrylowych… i chyba za dużo tych farbek dodałam i nałożyłam zbyt grubą warstwę tej mikstury ;) 


I jeszcze jedno - powinnam dać świeczce więcej przestrzeni ;) Jest za blisko ścianki i ta za bardzo się nagrzewa. 
No coż… przynajmniej już wiem, jak nie robić :)


W każdym razie… świeczniczek, myślę, prezentuje się całkiem nieźle. Nie "pracuje" non stop i oprócz tego, że się trochę nagrzewa, nic gorszego się z nim nie dzieje ;)


My idea was.. the candle holder was supposed to look like a piece of rock with little colored "glass". Those "pieces of glass" came out a little differently than I wanted… But I think the whole holder looks pretty nice ;)10 comments:

 1. Kiesyś myślałam o czymś takim...może warto spróbować? Na pewno spróbuję;) Tobie wyszedł bardzo fajny efekt;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oczywiście, że warto.. zawsze warto spróbować :)

   Delete
 2. W dzień też dobrze wygląda. :-) Fajna fraktura skalna... A do liquidu można dodawać też suchych pasteli i wyjdą delikatniejsze kolory. Ale to napewno wiesz....... :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Brałam pastele pod uwagę, oczywiście, ale pastele nie rozpuszczają się tak całkiem i widać te takie drobinki. Z farbami chciałam tego uniknąć i po prostu przesadziłam z ilością. Mogłam dać tyle, ile w przypadku tej wody w żółwiowym naszyjniku ..tyćko ;)

   Delete
 3. Interesujący efekt osiągnęłaś i nabrałaś doświadczenia ta tekstura skały super a szkiełka ... pasuja do porowatości właśnie takie a jeśli mogę coś doradzić to lampionów polecam masy transparentne po wypaleniu znakomicie przepuszczają światło sama używam do lampionów tylko mas efekt zadowalający.

  ReplyDelete
  Replies
  1. No właśnie tak patrzyłam na te transparentne, ale w końcu wybrałam liquid. Następnym razem użyję czego innego :) człowiek cały czas się uczy :)

   Delete
 4. wygląda świetnie! po ciemku z zapaloną świeczką daje super efekt :)

  ReplyDelete
 5. A mnie się ten swiecznik podoba bardzo, szczerze jesli nawet dasz bardzo cieniutkie warstwy zwykłej fimo to bedzie światło przepuszczać, ale lepsze sa jak mówi Monika transparentne masy. Fajny!

  ReplyDelete
  Replies
  1. No to zakładamy, że przy tym zdobytym doświadczeniu, następny wyjdzie mi jeszcze lepiej ;)

   Delete
  2. Oj zapewne, z resztą przy masie człowiek ciągle się uczy, głównie dzięki popełnianym błędom. Ja się targnęłam na zamczysko i chyba się delikatnie przeceniłam , no ale nauka musi być cały czas :)

   Delete

Your comments feed my blog :) Thank you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
My artworks are subject to copyright ©VanillamaArt Dorota Kaszczyszyn. 
Do not use without written permission.