Thursday, 28 August 2014

Pluszcz zwyczajny / White-throated dipper


Malutkie pluszcze - kolczyki sztyfty i zawieszka do bransoletki - wykonane na specjalne zamówienie :)


Mimo iż takie małe to bardzo przyjemnie się je robiło.. i przy okazji poczytałam sobie o tych ciekawych ptakach :)

White-throated dipper - stud earrings and a pendant for a bracelet made upon rquest :)
12 comments:

 1. Pluszcze są super. Widziałam jednego w Bieszczadach :).

  ReplyDelete
 2. Bardzo ładnie Ci wyszło, urocze są :)

  ReplyDelete
 3. Cudne są. Urocze maleństwa.

  ReplyDelete
 4. Super! :) Piękne ptaszki :)

  ReplyDelete
 5. Świetny pomysł na nasze polskie ptaki! Pozwolisz, że także sobie spróbuję jakieś dzięcioły czy gile strzelić? Szukałam właśnie pomysłu na maleńkie sztyfty, ale o ptakach nie pomyslałam... Oczywiście , nie skopiuję twoich! Piękne, a wręcz urocze!

  ReplyDelete
  Replies
  1. A lep co tam sobie chcesz :) No ja już jakiśczas temu myślałam o ptakach, ale jakichś egzotycznych.. a przecież można "zająć się" naszymi rodzimymi :)

   Delete
  2. Wszyscy słyszą? Mogę też lepić ptaki!!! Dorota pozwala! :-) (to dla tych , co się czepiają o kopiowanie, no wiesz o co chodzi...) Sikorki już powstały! Dorcia, obudziłas lwa! No dobra, może lwa nie, ale rysia! Rysia nie? Kotka? Mrrrrr..... :-)

   Delete
  3. Mnie osobiście temat kopiowania trochę rozśmiesza, bo w końcu cała sztuka od początku do dziś dnia opiera się na kopiowaniu innych i inspirowaniu jak nie zdjęciami to pracami kogoś innego! W muzeach często wiszą kopię obrazów najsławniejszych, w szkołach i na uczelniach uczy się korzystania z pracy innych, nikt nie widzi tego jako czegoś złego.Ale kiedy komuś rosną pióra to zachowuje się jakby absolutnie wszystko należało do niego i już nikt pod żadnym pozorem nie może wpaść na podobny pomysł, bo od razu kradnie! Czyli mam rozumieć, że cały wysyp słodkich modelinowych babeczek to jedno wielkie przestępstwo. Jest tyle motywów, kwiaty, zwierzęta, cała flora i fauna to są nieskończone inspiracje. A jeśli artysta robi np: temat "OBCEGO" i potem to podpisuje swoją nazwą to chyba tez kradnie bo w końcu obcy jest pomysłem Hansa Rudolfa Gigera! Czy jego ktoś zapytał o zdanie? A np: postaci z filmów i gier, jak z nimi jest?

   Delete
  4. No zgadza się.. grząski temat ;)

   Delete
  5. Monika jak pierdyknie wykład to zwala z nóg! Monia, weź oddech! Ja tylko tak dla żartu!!!!!! Hello?! :-) Każdy z paroma zwojami aktywniejszymi wie o co z tym kopiowaniem chodzi... a chodzi najwięcej o kasę... Co do reszty masz rację, kopiowanie jest potrzebne dla nauki i rozwoju. Ponoć i my mamy swoje genetyczne kopie! Więc co tam, natura sama się prosi by ją uwieczniać w polimerze! :-)

   Delete
  6. Ania wiadomo, że chodzi o kasę,( ale nie tylko uwierz mi)- jeśli ktoś jest dobry to jest potencjalną konkurencją i wiadomo, że wtedy zaczynają się zgrzyty na tym polu. Jak posiedzisz dłużej w twórczości polimerowej to sama się przekonasz, że niektórzy przesadzają. Z resztą nie tylko polimerowej, bo z obrazami tez tak jest i w zasadzie ze wszystkim. Niby jest coś takiego, że gdy minie 70 lat od śmierci danego artysty to już można go kopiować bez problemu, eh temat rzeka a prawo autorskie zmienia się gwałtownie. I tak jak 20 lat temu coś było dopuszczalne to dziś już nie jest.

   Delete
 6. Piękne ptaszulki i takie maleńkie :) Cudne!

  ReplyDelete

Your comments feed my blog :) Thank you!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
My artworks are subject to copyright ©VanillamaArt Dorota Kaszczyszyn. 
Do not use without written permission.